Elamusprogramm "Vargamäe vanderselli saunaõhtu" on mõeldud suurtele ja väiksematele, keda huvitavad film "Tõde ja õigus", Võrumaa suitsusaun ning vanderselli puhkus. Programm koosneb järgmistest tegevustest:
  • Giidiga ringkäik Filmi Vargamäe külastuskeskuses, kus tutvustatakse filmi "Tõde ja õigus" valmimise lugusid ning peamisi võttekohti. Näha saab filmist tuttavaid Mäe talu hooneid, Oru talu maketti, sauna-vanade elamist, kaevu, Andrese kivi ja väljamäe kuuskede raiumise kohta.
  • Saunaõhtu Vargamäe lugude-aegse hoonestusega Mõniste Talurahvamuuseumi suitsusaunas, kus saab mõnusa kuuma leiliga keha ja vaimu puhastada ning vanderselli kombel põrandal mattidel ööbida. Ööbimise juures on võimalus kasutada kohapeal kööki ja ise toitu valmistada.
Filmi Vargamäe külastus 1,5 h, sõit muuseumisse ca 0,5 h ning suitsusaun kuni 2 h ja ööbimine Mõniste Talurahvamuuseumis. Soovi korral võimalik lisatasu eest juurde tellida saunakombeid tutvustavat õpituba ja toitlustamist.

Programmi saab tellida ajavahemikus 1. mai - 30. september. Programmi tellimiseks on vajalik esitada tellimissoov vähemalt 7 päeva ette.

Programmi hind grupi kohta 395 EUR sõltumata grupi suurusest.  Programmi on võimalik tellida grupile kuni 12 inimest.