Muuseumiöö Filmi Vargamäel
20. mai 2023 kl. 11.00-21.00

Filmi Vargamäe külastuskeskus tähistab esmakordselt muuseumiööd! 20. mail 2023 on külastuskeskus avatud kl 11:00-21:00:
- pilet 1 EUR (alates 8 eluaastast)
- päeva jooksul toimuvad väeehte valmistamise õpitoad (eraldi tasu eest)
- kell 19:00 Henrik Hinrikuse lõõtsakontsert mõnusa muusika ja lugudega (muuseumipiletiga, pikkus
   ca 1,5 tundi, vaheajaga)
- avatud Vargamäe perenaise kohvikunurk
- avatud külastuskeskuse 5. hooajaks valminud fotonäitus "Minu Vargamäe"

Fotonäitus "MINU VARGAMÄE"
15. mai - 31. juuli 2023

Filmi Vargamäe külastuskeskuses saab keskuse 5. hooaja puhul näha läbilõiget Filmi Vargamäe tegemistest läbi fotosilma alates keskuse avamisest 2019. aasta kevadel kuni tänaseni. Fotonäitus avatakse 15. mail ja see jääb avatuks 31. juulini.

Muusikaline jutuõdak
30. juuni 2023 kl 19.00

Suvine jaanipäevajärgne aeg on just õige hetk selleks, et istuda hubases taluõues Eestimaa põldude ja metsade vahel, kuulata põnevaid lugusid ning kaunist muusikat. Miks mitte tulla koos pere ja heade sõpradega muusikalisele jutuõdakule Võrumaa veerekese peale ja võtta korraks aeg maha? Filmi Vargamäel on külas jutuvestja Piret Päär ja rahvamuusik Annika Rahnu, kes pakuvad mõnusat jutuvestmist ning ilusat muusikat. Jutuõdak on kahes osas. Vaheajal on avatud väike kohvikunurk. 

Pileti hind on kohapealt ostes 12 eurot, eelmüügist ostes 10 eurot. Pileteid saab ette osta läbi külastuskeskuse e-poe: http://www.filmivargamae.ee/e-pood


Etendus "Nelja naise talu"
12. juuli 2023 kl 19.00

"Nelja naise talu" on lõbus etendus, mis räägib sellest vanast ilusast ajast, kui veel talupidamine au sees oli ja igas talus pidi olema vähemalt üks õige sulane. Laval on Elva Harrastusteater: Mare Jõgi, Marge Mäesalu, Elita Perli, Ülle Rebane, Tõnis Palm, Imre Vallikivi. 

Etendus on kahes vaatuses ja toimub Mäe talu rehe all, ilusa ilma korral õues. Pileti hind kohapealt ostes 12 EUR, eelmüügist ostes 10 EUR. Piletite eelmüük läbi külastuskeskuse e-poe: 

http://www.filmivargamae.ee/e-pood
Lilleseade õpituba "Suvi talus"
13. august 2023 kl 11.00

Lilleseade õpitoas saab osaleja valmistada suurema talulilli sisaldava seade seinale või lauale maakodu või suvekodu kaunistamiseks. Juhendaja on Helin Vill. Õpituba toimub Filmi Vargamäe rehe all, ilusa ilma korral õuel. Õpituba kestab ca 3 tundi. Osalustasu on 18 eurot (sisaldab materjali ja juhendamist). Osaleda saab vaid eelregistreerimisega, tasudes osaluse eest ette läbi külastuskeskuse e-poe: http://www.filmivargamae.ee/e-pood 

Kohtade arv on piiratud!