Ardi Kikermani loodusfotode näitus "Minu Eestimaa"
15. mai - 15. september 2024Ardi Kikerman on fotograafiaga tegelenud alates 2009. aastast ja ennast fotograafia alal täiendanud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias. Kõige rohkem meeldib talle pildistada loodust - linde, loomi ning loodusnähtusi. Aastate jooksul on Ardi tabanud läbi oma kaamerasilma mitmeid imelisi ja huvitavaid momente Eestimaa loodusest. Neid tahabki ta nüüd oma fotonäituse kaudu Filmi Vargamäel kõigiga jagada.
Muuseumiöö 2024 18. mai 2024 kl 12.00-20.00
Ka sel aastal osaleb Filmi Vargamäe külastuskeskus muuseumiööl. Meie uksed on avatud kl 12-20. Selleaastase muuseumiöö teemaks on "Öös on vabadust" ja mis muu selle vabaduse ikka toob kui muusika. Muuseumiööl on külas muusikud Annika Rahnu, Aivar Natus ja Ingrid Ulst. Koos musitseeritakse juba mõnda aega, eeskätt teatrilavastustes. Filmi Vargamäel astub koosseis üles kl 18.00. Publikule pakutakse autorimuusikat erinevatest lavastustest, sh eestikeelset mustlasmuusikat värskest lavastusest OTILA ning ka erinevaid rahvamuusika töötlusi nii kuulamiseks kui kaasalaulmiseks. Päeval kl 15.00 toimub kõigile soovijatele giidiga ekskursioon Filmi Vargamäe hoonetes ja rajatistes. Sissepääs kogu päeva jooksul muuseumiöö piletiga.
HENRIK HINRIKUSE LÕÕTSAKONTSERT
6. juuni 2024 kl 19.00
Suvine jaanipäevaeelne aeg on just õige aeg selleks, et veeta üks õhtupoolik mõnusa rahvamuusikaga. Filmi Vargamäe külastuskeskuses saab kuulata muhedat lõõtspillikontserti - üles astub lõõtsavirtuoos Henrik Hinrikus. Esitamisele tulevad rahvalikud lood ja nende töötlused, muusika vahepalaks räägib Henrik ka humoorikaid lugusid.
Kontsert on kahes osas kogupikkusega ca 1,5 tundi. Kontserdi eel ja vaheajal avatud väike kohvikunurk. Ala avame 45 minutit enne kontserdi algust. Pilet eelmüügist 10 eurot, kohapealt ostes 14 eurot. Piletite eelmüük läbi külastuskeskuse e-poe ja Fienta. Eelmüük lõpeb päev enne kontserdi toimumist.
Muusikaline etendus "Otila"
8. juuni 2024 kl 19.00
Alle-Saija Teatritalu ja mustlasansambli Maljarka muusikaline lavastus J.Leimanise „Mustlased Läti metsades, taludes ja laatadel“ ainetel.
“Otila” on lugu mustlastüdrukust, kes kannab mustlasnaise saatust abielluda ja olla hea naine, kuigi tegelikult otsib ta suurt armastust. Kaunis Otila põlgab ära oma esimese kosilase Jankelise, sest soovib abielluda kellegi teisega, keda arvab ennast armastavat. Kuid kui saabub abielu argipäev, pettub ta oma esimeses abielus ja hiljem ka järgmises. Lootus õnnele kipub käest kaduma.
Otila isikliku loo kõrval on see lugu mustlaste kui nomaadliku metsarahva elust, mis on pidevas liikumises, toimib oma reeglite ja tavade järgi ning on täis tugevaid tundeid. Lugu baseerub meie piirkonnas elanud mustlaste kombestikku, eluolu ja igapäeva kajastaval raamatul. Vaataja rändab koos tegelastega mustlasrahva maailma, kus laagrielule lisavad värvi peod ja kaklused, saunas viheldakse maha pahameel, lepitakse ja antakse andeks. Muidugi ei puudu ka pulmad ja peied, jutuvestmine ja ennustamine ning vana mustlaslegend suurest armastusest. Ehk leiab suur armastus lõpuks tee ka Otila juurde? …
Dramaturg ja lavastaja: Ingrid Ulst
Koreograaf: Svetlana Zaikova
Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo
Laval Alle-Saija Teatristuudio ja mustlasansambel Maljarka: DORIS PAVLOV (Otila), DIANA TUUL (Viola), ALAR SÜNTER (Repša), SVETLANA ZAIKOVA (Šafla), SIIM RAHNU (Jankelis / metsavaht), MEELIS VAHTRAMÄE (Bruhas / Bumba), HEIKI LILL (Tutulis / saunaline), AIVAR NATUS (Naks / rändmuusik), AIVO KIKERMAN (Ambulis / saunaline), SIRJE PALLO (kerjusnaine), KÜLLI KRESSA (Billa), LUULE ARRAS, ANNELY KULLAND, HELI ELI KURVITS, KAI KAIDMA, EVELIN REINHOLD, HELEN LIEPKALNS, TIINA ZIRNASK, EVELI LASS, HELGI SÕSTER, SIRJE KÄGO, AIGI KÕIV, ANNIKA NIINEMÄGI, MERIKE MARGA, BIRGIT AASMÄE, MAIRE ROONURM, MOONIKA ORASSON, AGNE SOLBA, EPP SÄGA, VIVIKA PEETS, KOIDULA UNT, STELLA KERENBERG, MERLE KALLAS (mustlased), ANNIKA RAHNU, INGRID ULST, ADELE VEEBEL (rändmuusikud)
Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 h 15 minutit.
Piletid eelmüügist: tavapilet 18 EUR, sooduspilet (pensionär, õpilane) 15 EUR.
Piletid kohapealt ostes: tavapilet 20 EUR, sooduspilet 18 EUR.
Piletid eelmüügis e-poes ja Fientas.
Etendus "Rätsep Õhk ja tema õnneloos"
4. juuli 2024 kl 19.00
A.Kitzbergi samanimelise näidendi põhjal valminud kahevaatuseline jant laulu ja tantsuga räägib ühest Mulgimaa külast 20. sajandi alguses, kus peategelase - külarätsepa - suurimaks sooviks on saada rikkaks. Rätsep Jaak Õhk nimelt usub, et vaid rikkus teeb inimesed õnnelikuks. Ootamatult õnnestub tal saada Suure Venemaa Näljahädaliste õnneloosi ühe pileti omanikuks, millele ka suur võit tõesti langeb. Sellega pole ta aga üldse arvestanud, et suur võit talle oodatud õnne asemel aina sekeldusi ja pahandusi kaela toob.
Autor: August Kitzberg
Lavastaja: Erika Tetsmann
Laval Näitetrupp Poolvillased: Margus Raidma, Peep Ait, Mati Kabanen, Ingrid Grünberg, Evelyn Härm, Liia Sirel, Helle Siimann, Arved Kesa ja Erika Tetsmann.
Etendus on kahes vaatuses ja pikkusega 2 h. Pilet eelmüügist 10 EUR, kohapealt ostes 12 EUR.
Tervisepäev Filmi Vargamäel
27. juuli 2024 kl 11.00-15.00
JOOGA JA VARGAMÄE - KUIDAS NEED KÜLL KOKKU KÄIVAD? Nagu kaht ämbrit ühendavad koogud, püüab joogaõpetaja ja endine Filmi Vargamäe perenaine Hanna-Ly leida iidse joogatraditsiooni ja Eesti taluelu vahel midagi ühist, midagi ürgset. Midagi, mis pisutki lähendab meid taas tasakaalus iseendale ja jätkusuutlikule elukeskonnale.
27. juulil toimub Filmi Vargamäel hinge ja keha tervist ning tasakaalu käsitlev inspireeriv tervisepäev, mille viib läbi Hanna-Ly Sildva. Programmis on töötoad ja loengud: päikesetervitus, klassikalise jooga tund, meditatsiooniharjutused, vestlused tervislikust tasakaalustatud toitumisest ja kehatunnetusest - midagi nii hingele kui kehale.
Osaluspanus on 10 eurot, mida saab tasuda nii kohapeal kui ka eelmüügist külastuskeskuse e-poe kaudu. Osalejatele pakutakse taimeteed, maitsevett ja tervislikke suupisteid.
Soomeugri ansambli "Kännu Peal Käbi" kontsert
9. august 2024 kl 19.00
Kui ansambel Kännu Peal Käbi 2018. aasta hakul Tartus Supilinnas oma esimese proovi tegi, olid ootused küll kõrged, kuid päris täpselt ei kujutanud veel keegi ette, mis ühisest musitseerimisest välja tulema hakkab. Üks oli aga kohemaid kindel – kõik laulud peavad kõlama uurali keeltes. Esiti pühendus ansambel vadja repertuaarile, kuid õige pea hakkas lugusid juurde sirguma ka teistes keeltes.
Eesmärk, mille poole Kännu Peal Käbi jõudumööda rühib, on ühel heal päeval püüda kõik uurali keeled oma laululugudesse. Teekond jätkub. Üheks verstapostiks sel teekonnal on soomeugri laulude kontsert Filmi Vargamäel. Ootame teid kuulama ja kaasa laulma!
Pilet eelmüügist 10 eurot, kohapealt ostes 14 eurot. Ala avame 45 minutit enne kontserdi algust.