Suurfilm "Tõde ja õigus” on Eesti 100. sünnipäevaks valminud mängufilm, mis põhineb A.H. Tammsaare samanimelise romaani esimesel osal. 2 tundi ja 45 minutit pika filmi stsenaariumi autor ja režissöör on Tanel Toom. Filmi kesksetes osades teevad kaasa näitlejad Priit Loog (Andres), Maiken Schmidt (Krõõt), Ester Kuntu (Mari), Priit Võigemast (Pearu), Simeoni Sundja (Juss), Indrek Sammul (sauna-Madis) ja Marika Vaarik (saunatädi). Filmis osales arvukalt näitlejaid - kokku 102 nimelist näitlejat ning lisaks taustanäitlejad.

"Tõde ja õigus" esilinastus 20. veebruaril 2019. Filmivõtted algasid 2017. aastal ja filmimiseks kulus pooleteise aasta vältel 75 võttepäeva. Suur osa stseene filmiti tänase Filmi Vargamäe külastuskeskuse asukohas Vastse-Roosal, kuhu ehitatigi filmi tarbeks nö. filmi-Vargamäe. Võrumaale rajati Vargamäe seetõttu, et režissöör pidas Järvamaal asuva ajaloolise Vargamäe muuseumikompleksi hooneid ja maastikku liiga tänapäevaseks. Lisaks filmiti ka mujal Eestis, näiteks Järva-Madise ja Järva-Peetri kirikutes, Vastseliina kõrtsis ja Esna vanas vallamajas. Oru Pearu maja filmifassaad pärineb Eesti Vabaõhumuuseumist ning kiviaed filmiti üles Läänemaal Nõva külas. 

Filmivõteteks rajati talukompleksi hoonete juurde ka vajalikud põllud ja peenramaad. Näitlejad õppisid vanu käsitööoskusi (näiteks ketramist) ja talutööde tegemist. Et filmivõtete asukohas puudub elekter, siis varustati võttekohta generaatorauto abil. Lisaks võteteks kasutatavatele hoonetele rajati filmi-Vargamäele ka muu infrastruktuur (kostüümilaod, toitlustusala, teed, parkla, jne).  Linateose eelarve oli 2,5 miljonit eurot.