Uus väliekspositsioon Filmi Vargamäel

Alates möödunud aasta novembrist rakendab MTÜ Filmi Vargamäe Leader-meetme toel projekti "Filmi Vargamäe ekspositsiooni arendamine".
Projekti sisuks on rajada Filmi Vargamäe külastuskeskuse alale hiljemalt 31.08.2021 filmikaadritega illustreeritud "Tõde ja õigus" lugu käsitlev ekspositsioon koos temaatilise fotoraamiga.
Meil on hea meel teatada, et suurem osa uuest ekspositsioonist on tänaseks valmis saanud ja külastajatele avatud. Huvilised saavad nüüd teha (taas)tutvust suurfilmi aluseks oleva kirjandusteosega, millest on kujunenud eestlaseks olemise omamoodi sümbol.
Raamatu "Tõde ja õigus" lugu on lühidalt kokku võetud filmist pärit fotodega illustreeritud infotahvlitel. Ekspositsioon on kokku pandud tuginedes kahele põhilisele naistegelasele ja nii on infotahvlite ühe poole läbivaks liiniks Krõõda ning teisel Mari tegelaskuju. Lisaks infotahvlitele on ekspositsiooni osaks ka filmitegelaste kujudega fototahvlid, mis võimaldavad kehastuda Andreseks, Krõõdaks, Mariks või Jussiks.
Projekti raames on rajamisel veel temaatiline fotoraam, mis peaks valmima järgmise aasta suvel. Projekti toetatakse Leader-meetme raames.

Eelmine
Külastusaeg pühade ajal
Järgmine
Külastusaeg 20. augustil