Uudised

Avamisajad alates 16. septembrist

Seoses suure publikuhuviga oleme pikendanud külastuskeskuse lahtiolekuaega!
Pärast 15. septembrit on külastuskeskus kuni septembri lõpuni avatud üksikkülastajatele L-P kl 11:00-16:00. Kui ilm lubab ja huvi püsib, siis püüame leida ka oktoobrikuus vähemalt ühe päeva nädalas, mil keskus on avatud. Grupibroneeringuid ja õhtusööke saab jätkuvalt tellida väljaspool keskuse lahtiolekuaegasid. Kohtumisteni Filmi Vargamäel!
Loe lisaks

Virtuaalne külastuskeskus nüüd avatud!

Alates tänasest oleme ka digitaalselt kättesaadavad! 
Valminud on rakendus, mis võimaldab nutiseadmest kasutada Filmi Vargamäe virtuaalset külastuskeskust. 
Tegemist on QR-koodidel põhineva minirakendusega, millel on kuus huvipunkti. Pärast kohapeal konkreetses punktis QR-koodi skaneerimist ja virtuaalse keskuse pileti ostmist on võimalik vaadata väikeseid videolõike, mis sisaldavad nii filmikaadreid, stseene, mis filmist välja jäid ja ka kaadreid filmi valmimisest. Virtuaalse külastuskeskuse päevapilet, mis kehtib 12 tundi, maksab 3,90 eurot.
Loe lisaks

Ühe Võrumaa pere lugu etendub Filmi Vargamäel!

Reedel, 23. augustil kl 19:00 etendub Filmi Vargamäe külastuskeskuses Ingrid Ulsti autorilavastus "... ja õunapuud õitsevad".
Tegemist on lavastaja Võrumaalt pärit perekonna looga, mis algab 19. sajandi lõpus Pindi mõisas ja lõpeb 20. sajandi teise pool Tartus. See on tõsielusündmustel põhinev ühe Võrumaa pere lugu, mis võiks vabalt kuuluda igale eesti perele. Selle loo keskmes on ühe suguvõsa kanged naised, kes igasuguste aegade ja saatuselöökide kiuste on elu edasi kandnud. Nende kaudu räägib see lugu ühtlasi ka kehvadest oludest võrsunud eesti meestest, kes ideaali otsides karmidele aegadele jalgu jäid ja alla vandusid. See on ka lugu oma maast ja mullast, mida igatseti, aga mis siiski ei toonud paremat elujärge. Ja õunapuudest, mis ühes vanas taluaias on olnud erinevate elusaatuste tummadeks tunnistajateks ...
Loo on lavale toonud Alle-Saija Teatristuudio. Lugu on mängitud alates 2018. aasta kevadest nii Alle-Saija Teatritalus kui paljudes kohtades üle Eesti, kokku üle 30 korra. Lavastus pälvis 2018 Kagu-Eesti maateatripäevadel parima lavastuse ja lavastajatöö tiitli. Filmi Vargamäel antakse viimane etendus, misjärel läheb lavastus ära arhiiviriiulitele.
Sissepääs 8 EUR, piletid müügil koha peal enne etenduse algust. Pileteid saab ette osta, saates oma soovi Alle-Saija Teatritalu meiliaadressile: ingrid26@yahoo.com
Loe lisaks

Õhtusöök Filmi Vargamäel

Pakume  õhtusöögiga külastuspaketti, et huvilised saaksid Filmi Vargamäel veelgi toredamalt aega veeta ning kohalikust imeheast toidust tõelise maitseelamuse. 
Pakett "Õhtusöök Filmi Vargamäel" hõlmab 1,5 tunni pikkust giidiga ringkäiku keskuse alal ja hoonetes ning selle järel Mäe Andrese rehetares pika laua taga koostöös Saarsilla Talukohvikuga pakutavat õhtusööki, mis valminud kvaliteetsest kohalikust toidust. Paketti saab tellida korraga 4-le kuni 15-le inimesele väljaspool keskuse lahtiolekuaegasid. Paketi tasu on 35 eurot/inimene. Ootame kõiki Filmi Vargamäele Võrumaa kaunist loodust, suurepärast võttekohta ja maitsvat toitu nautima!
Loe lisaks

Külastusaeg pühade ajal

Pühapäeval, 23. juunil on jaanilaupäev. Filmi Vargamäel on siis puhkepäev ja külalisi me vastu ei võta. 
Päev enne jaanilaupäeva, 22. juunil, töötab keskus nagu tavaliselt. Pärast jaanilaupäeva on keskus taas avatud neljapäeval, 27. juunil alates kl 10:00. Soovime teile ilusat suve ja kohtumisteni Filmi Vargamäel!
Loe lisaks

Tere tulemast Filmi Vargamäele!

Filmi "Tõde ja õigus" võttekoht on nii eriline, et filmitegijad otsustasid seda pärast filmi valmimist ka laiemale publikule näidata ning avada sinna külastuskeskuse.

Keskuses on füüsiline külastuskeskkond, s.t. hooned ja rajatised, mida kasutati suurfilmi "Tõde ja õigus" filmimisel. Külastuskeskus on unikaalne, sest ühelt poolt on tegemist üsna autentse talumajapidamisega, nii nagu need 19. sajandil olid, teisalt aga kuulub kompleks filmimaailma. See tähendab, et keskuses saab näha ka seda, mis on koha peal päriselt olemas ilma filmimaagiata (nt rajatisi, mis muutusid nö. valmis hooneteks alles filmis). Hoonetes saab näha ka filmivõtetel kasutatud rekvisiite, jne. Füüsilise külastuskeskkonna osaks ei ole ainult hooned, vaid ka muud kohad, mida filmis näha sai - nt väljamäe kuuskede koht, kivi, jne.   Külastuskeskuses saab ringi käia omal käel, kuid ettetellimisel saab broneerida ka giidiga ekskursioone ja grupikülastusi. Füüsilise keskkonna juurde on edaspidi plaanis luua ka mobiilirakendus, mis võimaldaks mõnedes võttekohtades näha filmist väljajäänud stseene seoses konkreetse kohaga. 

Keskus avab uksed 26. mail ja jääb avatuks 15. septembrini kl 10-17 neljapäevast pühapäevani, perioodil 1. juuli - 15. august iga päev.

Loe lisaks