Fotonäitus "Maal on hea elada"
15. mai - 31. juuli 2022

Filmi Vargamäe külastuskeskuses saab 15. maist 31. juulini näha Kotuse võrgustiku  fotokonkursi “Maal on hea elada” näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Kõik fotod pärinevad vahemikust 1. mai kuni 30. september 2020 Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast. Piltidel on kajastatud piirkonna sündmused, loodus, eluolu, tabatud hetked jm ehk need tegevused ja emotsioonid, mida kogedes saab öelda, et maal on hea elada. Kotuse fotokonkursi “Maal on hea elada” viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus. Konkursi korraldamist toetas Valga Vallavalitsus.

Etendus "Uljas neitsi"
8. juuni 2022 kl 19.00

Uljas neitsi" on esmapilgul vaadates lõbus lugu neljast vananenud naismereröövlist, kes püüavad iga hinna eest endale järeltulijat leida, sest kõik need maailma mered ja veed vajavad ju avastamist ning võimsad lahingud pidamist. Sügavamalt süvenedes on see aga mõtlemapanev lugu minevikuigatsusest ja sellest, kuidas inimesed kohanevad või siis ei kohane pidevalt muutuva, mõneti lausa galopeeriva maailmaga.

Autor: Andrus Kivirähk.
Lavastaja: Tuulike Mölder
Laval Kanepi harrastusteater: Liivia Vaas, Heli Helistvee, Marju Jalas, Helje Põvvat ja Tuulike Mölder.

Etendus toimub Filmi Vargamäe külastuskeskuses Mäe talu rehe all. Etenduse pikkus 1,5 tundi.

Ansambli ÖÖSORR kontsert

30. juuni 2022 kl 19.00

Kui panna kokku kaks meest ja kaks kitarri ning kauni jaanikuise Võrumaa võrratu loodus, saab kokku ühe armsa ja koduse suveõhtuse kontserdi. Laulavad-mängivad  Priit Öövel ja Aare Pai (ansambel ÖÖSORR väikeses koosseisus). Kõlavad laulud sõpradest, loodusest ja kõigest, mis meelel ...

Kontsert toimub neljapäeval 30. juunil algusega kl 19:00 Filmi Vargamäel Mäe Andrese talu õues või vihma korral rehe all. Kontsert on kahes osas ja kestab kokku 1,5 tundi. Vaheajal avatud väike kohvikunurk.

Piletid eelmüügis külastuskeskuse e-poes. Pileti hind eelmüügis 12 eurot / sooduspilet (pensionärid, õpilased) 10 eurot. Pilet kohapeal 14 eurot, sooduspilet kohapeal 12 eurot. Alla 7-aastased lapsed tasuta.


Kogupereetendus "Koll Kalli"

4. august 2022 kl 19.00

Miks peab üks õige koll vihkama päeva ja armastama ööd? Miks kole on ilus ja ilus on kole? Kes seletaks, kuidas on päriselt?

Koguperelavastus "Koll Kalli" on humoorikas ja südamlik lugu kollipoiss Kallist, keda huvitab inimeste maailm, mis kollidele on vastik. Kalli on andekas koll ja vanemad panevad ta kollikooli. Seal leiab ta endale sõbra, kuigi kollidel ei ole ju sõpru ... või on? Ja kui kollil on juba sõber, siis kas see tähendab, et ta võiks valida hoopis inimeste maailma?

Autor: Vladislav Korzets. Lavastaja ja kunstnik: Ingrid Ulst. Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo. Laval Alle-Saija Teatristuudio: Doris Pavlov, Merike Torm, Liivia Vaas, Tiina Neeve, Ingrid Ulst.

Etendust mängitakse Mäe Andrese rehealuses Filmi Vargamäel. Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 tund. Pilet 8 EUR. Piletid eelmüügis
Alle-Saija Teatritalu e-poes

Suvelavastus "ARMASTUS JA SUNNITÖÖ"
etendused 21., 22., 23. ja 24. juulil 2022 kl 19.00

A.H.Tammsaare "Tõde ja õigus" V osa ainetel 

Dramatiseering: Tarmo Kruus
Lavastajad: Ingrid Ulst ja Tarmo Kruus
Muusika: Annika Rahnu
Helikunstnik: Hanno Teppo

Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab.

A.H.Tammsaare suurteose "Tõde ja õigus" V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus "Armastus ja sunnitöö" on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi. 

Pilet 14 EUR / sooduspilet (pensionärid, õpilased) 10 EUR.  Piletid eelmüügis
 Alle-Saija Teatritalu e-poes ja Fientas

Taluõhtusöögiga suvised teatriõhtud
21., 22., 23. ja 24. juulil 2022 kl 17.00

Sel suvel ootab Filmi Vargamäe külastuskeskuses rikkaliku talutoidu gurmeeõhtusöögiga mõnus teatriõhtu! Vaadata saab suurt suvelavastust "ARMASTUS JA SUNNITÖÖ" ning gurmeeõhtusööki puhtast kohalikust toorainest pakub Kalda Loodustalu.

"Armastus ja sunnitöö" on A.H.Tammsaare suurteose "Tõde ja õigus" V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus. Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab. "Armastus ja sunnitöö" on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi.

Õhtusöögi menüüs on köögivilja-suitsuräime tartar, rukkikrõbedik põdralihapasteediga, soolane rullbiskviit sõiraga, heeringas ja punapeet, muffinikorvid, odrakruubi kartulivahvel punaveini-sibulamarmelaadiga, kana kanepiseemne paneeringuga, praesibulaga suitsusink, päevitunud kartulid, kesksuvine aedviljasalat, rohepiprane tõmmu õunakaste, hapukurk, marineeritud köögivili, soolaoad, pokaalimagustoit, kohupiima plaadikook marjadega, taluleib, karask, maitsevõi, sahvtid, kohv, taimetee, maitsevesi, taar.

Programm:
16:45 kogunemine Filmi Vargamäe külastuskeskuses
17:00 kolmekäiguline õhtusöök
19:00 etendus "ARMASTUS JA SUNNITÖÖ"

Pileti hind 48 EUR. Kohta saab broneerida vaid tasudes õhtu maksumuse täies mahus ette. Kohtade arv on piiratud! Piletid eelmüügis Alle-Saija Teatritalu e-poes.