Fotonäitus "Maal on hea elada"
15. mai - 31. juuli 2022

Filmi Vargamäe külastuskeskuses saab 15. maist 31. juulini näha Kotuse võrgustiku  fotokonkursi “Maal on hea elada” näitus koosneb 30-st fotost, mis valiti žürii poolt välja fotokonkursile esitatud 38 autori 136 pildi seast. Kõik fotod pärinevad vahemikust 1. mai kuni 30. september 2020 Taheva, Karula, Mõniste ja Ähijärve piirkonnast. Piltidel on kajastatud piirkonna sündmused, loodus, eluolu, tabatud hetked jm ehk need tegevused ja emotsioonid, mida kogedes saab öelda, et maal on hea elada. Kotuse fotokonkursi “Maal on hea elada” viis läbi Taheva Valla Külade Selts ja koostöövõrgustik Kotus. Konkursi korraldamist toetas Valga Vallavalitsus.

Kogupereetendus "Koll Kalli"
4. august 2022 kl 19.00

Miks peab üks õige koll vihkama päeva ja armastama ööd? Miks kole on ilus ja ilus on kole? Kes seletaks, kuidas on päriselt?

Koguperelavastus "Koll Kalli" on humoorikas ja südamlik lugu kollipoiss Kallist, keda huvitab inimeste maailm, mis kollidele on vastik. Kalli on andekas koll ja vanemad panevad ta kollikooli. Seal leiab ta endale sõbra, kuigi kollidel ei ole ju sõpru ... või on? Ja kui kollil on juba sõber, siis kas see tähendab, et ta võiks valida hoopis inimeste maailma?

Autor: Vladislav Korzets. Lavastaja ja kunstnik: Ingrid Ulst. Heli-ja valguskunstnik: Hanno Teppo. Laval Alle-Saija Teatristuudio: Doris Pavlov, Merike Torm, Liivia Vaas, Tiina Neeve, Ingrid Ulst.

Etendust mängitakse Mäe Andrese rehealuses Filmi Vargamäel. Etendus on ühes vaatuses ja kestab orienteeruvalt 1 tund. Pilet 8 EUR. Piletid eelmüügis Alle-Saija Teatritalu e-poes.

Suvelavastus "ARMASTUS JA SUNNITÖÖ"
etendused 21., 22., 23. ja 24. juulil 2022 kl 19.00

A.H.Tammsaare "Tõde ja õigus" V osa ainetel 

Dramatiseering: Tarmo Kruus
Lavastajad: Ingrid Ulst ja Tarmo Kruus
Muusika: Annika Rahnu
Helikunstnik: Hanno Teppo

Üksik rändaja tuleb Vargamäele. Ta asub elama oma isa juurde sauna ning hakkab Vargamäe maadel rasket tööd tegema. Kuigi ta on perepoeg, kes linnas härrasmehe elu elanud, on ta oma tahtel siin kidural maalapil vabatahtlikku sunnitööd tegemas, nagu ta seda ise nimetab. Vargamäe soode ja rabade keskele leiab tee teinegi rändaja, keda kannustab armastus. Nende saatused on omavahel seotud, nagu need on seotud ka Vargamäe ja selle uue põlvakonnaga, kes siin põldudel tööd rühmab, elab ning armastab.

A.H.Tammsaare suurteose "Tõde ja õigus" V osa ainetel loodud Alle-Saija Teatristuudio suvelavastus "Armastus ja sunnitöö" on ennekõike armastuse lugu. Kuigi see on ka tagasipöördumise, leppimise ja töörügamise lugu, on kandvaks teemaks siiski armastus, selle otsimine ja leidmine. Indrekule on andnud põhjuse tagasi Vargamäele pöörduda just (õnnetu) amastus ja Tiina järgneb talle just armastust otsides. Andres leiab veel vanas eas endas alandlikkuse ja armastuse, mille arvas ammu kadunud olevat. Pearut ei jäta aga isegi eluõhtul maha armastus rehnuti vastu ja igatsus suguseltsi kestmisest. Armastust kogevad selle erinevates vormides ka teised tegelased. Loost ei puudu armastus maa vastu, armastus töö vastu, noor armastus ning armukolmnurk. Vargamäe-lugu on nii tuttav, eestlaslikult lihtne ja samas keeruline. Olgu, kuidas on, aga külmaks ei jäta ta kedagi. 

Pilet 12 EUR / sooduspilet (pensionärid, õpilased) 10 EUR.  Piletid alates 01.05.2022 eelmüügis Alle-Saija Teatritalu e-poes ja Piletikeskuses.